תותבות

denture-and-trays_myYQEV.jpg
chrome-cobalt-denture_7JeSzV.jpg

 פליפר ואלפלסט, פליפר אקריל – סוג של תותבת העשוי מפלסטיק אקרילי או מחומר הנקרא ואלפלאסט. הפליפר מהווה פתרון אסתטי זמני בדרך כלל לצורך ביצוע שינויים בין טיפול לטיפול ללא קיבוע של התותבת, או עד להחלמה מניתוח או טיפול פולשני. הוא משלים את השן ומעניק מראה אסתטי זמני וסביר. החומר הינו אנטי אלרגי (לרגישים לאקריל או מונומר) בגוון וורוד שקוף המאפשר התאמה מושלמת לגוון החניכיים להשגת המראה הרצוי. לואלפלאסט יתרונות רבים נוספים כגון: גמישות, חוזק ופיזור הלחץ של כוחות הלעיסה בצורה מאוזנת על השיניים.

 

תותבות זמניות שלמות – התותבת השלמה הנשלפת הינה הפתרון המסורתי והמוכר למחסור בשיניים. ניתן להרכיב אותה על הלסת התחתונה, העליונה או על שתיהן. היא עשויה מבסיס אקרילי. הצלחת הטיפול תלויה בצורת הלסת של המטופל, הרגליו האוראליים וכמובן יכולת ההסתגלות למערכת השיניים. מלבד הקושי שיש לאנשים מסוימים להתרגל לתותבות, לשיטה זו חסרון לטווח הארוך הנעוץ בנסיגת העצם אשר עלולה לפגום באסתטיקת פניו של המטופל. מצד שני ניתן לומר כי שיטה זו פשוטה, זולה ומהירה משאר השיטות הקיימות.

 

תותבת חלקית קבועה - מערכת שיקום המחפה על חוסר שיניים חלקי. התותבת מורכבת ברוב המקרים, על שתי שיניים בריאות משני צידי המרווח וכוללת את השלמת חסר השיניים. היא מחייבת הכנת שתי שיניים תומכות אותן יש לשייף על מנת להרכיב את התותבת החלקית הקבועה. חסרונה הוא בכך שהשיניים הטבעיות נשחקות ומופעל עליהן לחץ שלאורך זמן גורם לנסיגת עצם וחניכיים.

 

תותבת שלמה קבועה - מכסה באופן מלא לסת עליונה או תחתונה אשר בה חסרות כל השיניים. בדרך כלל התותבת מורכבת ממספר חלקים: החלק העליון הינו השיניים העשויות פלסטיק קשיח באיכויות ייצור שונות. השיניים מקובעות בפלסטיק אקרילי בצבע ורוד המהווה פתרון אסתטי והוא החלק שבא במגע עם החניכיים. קיים חומר נוסף, איכותי יותר, שנקרא "קומפוזיט" (חומרים מרוכבים), זהו חומר מוקשה אור והשיניים מיוצרות בכמה שכבות של צבע על מנת לקבל תוצאות אסתטיות ברמה גבוהה. מקדם השחיקה של השיניים הוא גבוה, בדומה לחרסינה. על מנת לחזק את המבנה ולמנוע מהתותבות להתפרק, מכניסים רשת מתכתית לחלק האקרילי.

 

תותבת על שתלים - שתלים דנטאליים משמשים גם לקיבוע של תותבות שלמה נשלפת. בניית התותבת על גבי שתל דנטאלי מעניקה יתרונות רבים:

התותבת יציבה יותר ופחות מתנדנדת.

המטופל נהנה מתחושת ביטחון במבנה, הן בדיבור והן בלעיסה.

קל לשלוף את התותבת לצורך ניקוי.

מאפשר לוותר על שימוש במשחות ודבקים לקיבוע התותבת.

Fresh Face

 

LOGFRESH.png

אתר להשוואת מחירים לטיפולי שיניים

handsome-young-man-with-fixed-gear-bicyc

שירות

אין יותר לשלם אלפי שקלים !

שלח/י עוד היום צילום פנורמי או סיטי או תוכנית טיפול ממרפאה אחרת קבל/י מחיר יותר טוב עם איכות הכי טובה שיש עם מיטב הרופאים !!!

או תקבל/י ייעוץ לגבי הצעת המחיר שקיבלת חינם !! 

להעלאת קבצים